Шкідники “Цикадка, попелиця, листовійка, моль и плодожерка”

Під час росту та дозрівання плодів садові культури і надалі страждають від негативного впливу шкідників — це і попелиця, і цикадки, листовійки, молі та плодожерки.
Зазвичай на цикадок і попелиць ми звертаємо менше уваги, хоча при пошкодженні останні листя деформуються, а пагони викривляються, відстають у рості і, як наслідок, знижується врожайність наступного року та зимостійкість. Цикадки завдають шкоди молодим гілкам та деревам не в процесі харчування, а через умови розмноження. Самки цикадок (цикадка Розанова, цикадка зелена та горбатка-буйвол) за допомогою яйцекладу розрізають кору та відкладають туди яйця. В результаті молоді дерева послаблюються, а при значному заселенні шкідниками можуть загинути.
Саме в цей час потрібно провести обприскування саду препаратом, який мав як контактні, так і системні властивості, діяв швидко та надійно, захищаючи не лише молоді пагони, а й рослину загалом. Одним із таких препаратів і є створений компанією «Сінгента» інсектицид ЕНЖІО®, діючими речовинами якого є тіаметокси 141 г/кг та лямбда-цигалотрин 106 г/кг.

Пошкодження червоно-головою сірої попелиці
Тіаметоксам відомий в Україні за такими продуктами, як АКТАРА® та круїзери™. Він має низку певних переваг у порівнянні з іншими представниками хімічного класу неонікотиноїдів. По-перше, у нього висока біологічна ефективність проти шкідливих комах (попелиць, довгоносиків, пластинчастоусих, пильщиків тощо), слабкіша дія спостерігається тільки на лускокрилих шкідників. По-друге, тіаметокси має високу розчинність у воді, що сприяє більш швидкому засвоєнню рослиною і системному руху в ній вгору по провідних тканинах.

По-третє, тіаметоксам краще за інші речовини засвоюється при ґрунтовому внесенні (що знову ж таки пояснюється розчинністю), і за умови застосування його таким методом має ще й додатковий ефект неспецифічного регулятора росту рослин — «Вигор»-ефект.
Механізм дії тіаметоксаму полягає у блокуванні передачі нервового імпульсу між нервовими клітинами. В результаті порушення роботи нервової системи комахи вона не здатна керувати собою і припиняє харчуватися, потім паралізується і гине. Незважаючи на те, що результат дії препарату не такий раптовий, як у піретроїдів або фосфорорганіки, унікальність механізму впливу на шкідників полягає в тому, що, на відміну від піретроїдів, до нього не розвивається резистентність і він порівняно безпечний для користувачів, на відміну від фосфорорганіки. тому синаптичні процеси у теплокровних мають складну структуру.
Лямбда-цигалотрін - це піретроїд, який в ЕНЖІО® знаходиться в полімерних мікрокапсулах. Також у капсулі містяться розчинник, сурфактант та ультрафіолетовий протектор. При попаданні робочого розчину на рослину та подальшому її підсиханні великі капсули розтріскуються і вивільняють діючу речовину. Речовини, що діють, з менших капсул вивільняються шляхом дифузії. Завдяки такій формуляції забезпечуються фотостабільність, щільніше покриття листової поверхні діючою речовиною, а відтак і високий рівень захисту від шкідників. Лямбда-цигалотрін зареєстрований у світі проти 250 видів шкідників.
Зелена цикадка Горбатко-буйвол
 Механізм дії лямбда-цигалотрина полягає у відкритті та неможливості закриття натрієвих каналів у нервовій системі шкідника. Цим порушується звичайний рух іонів натрію та передача імпульсів.

Таким чином ЕНЖИО® поєднав подвійний вплив на передачу нервового імпульсу між клітинами. Блокування відбувається вже через 15-30 хвилин після контакту з препаратом, забезпечуючи надійний захист від багатьох видів шкідників протягом 14-20 днів.
Реєстрація ЕНЖІО® в Україні дуже широка — це й польові культури, сади та виноградники, овочі, землі несільськогосподарського призначення та навіть саджанці хвойних порід дерев. Норма витрати становить 0,18-0,4 л/га залежно від культури, з терміном очікування до 20 днів.