Ягідні культури – найпопулярніші серед садівників. Адже, погодьтеся: так приємно садити, вирощувати, доглядати за рослиною, яка Вам і віддячить красивими, соковитими, смачними, солодкими, надзвичайно корисними плодами з фантастичними ароматами. Ви з нетерпінням чекаєте на плодовий період, коли рослини разом із Вашими працями приносять смачні «подарунки», якими Ви із задоволенням балуєте коханих, рідних та близьких. Але наскільки правильно виростиш рослину, так вона і плодитиме. Тому, вивчивши достатньо матеріалу, я можу дійти невтішного висновку, що посадка ягідних саджанців – досить відповідальне
і клопітлива справа і включає кілька етапів: • Вибір саджанця • Підготовка його до посадки • Посадка Саджанці ягід бажано купувати, коли їхня коренева система відкрита. Ви зможете легко побачити все, що вас цікавить, і сумнівів щодо здоров'я коріння не виникне. Стебло та кореневище не повинні бути сухими та ламкими. На кореневищі не повинно бути фізичних ушкоджень, що підгнили, уражених ділянок.
А стебло, навіть якщо воно товще і красивіше на тлі інших - це ще не ознака, що він найздоровіший і швидко приживеться. Іноді продавці викопують вже зрілу рослину, видаючи її за молодий саджанець, дуже сильно травмуючи кореневу систему, що вже прижилася на одному місці. Взагалі, я б радила купувати такі речі в садових центрах, де фірма несе повну відповідальність за товар, що продається. Адже, купуючи саджанець з рук на ринку у взагалі незнайомої людини, іноді навіть досвідчені садівники не можуть розрізнити сорт рослини.
Вибравши правильно здоровий саджанець, можна приступати до посадки. Але перш, ніж приступити до такої відповідальної справи, варто ретельно підготувати ґрунт та рослину. Перед посадкою необхідно обрізати сухі коріння та пошкоджені гілки. Ґрунт навколо кореневища знімати не треба, тому земляну кулю закопують разом із кореневою системою саджанця. Йому під саджанець теж слід підготувати заздалегідь – ґрунт удобрюють та вносять спеціальний ґрунт, а іноді й додаткові субстрати. Параметри ями для різних рослин різні, але для ягідних у більшості випадків – це в основному 30см у радіусі та 40см висота, а для низькорослих – лунки бажано рити невеликі, за розміром коріння та не надто глибокі.
Потрібно це все робити навесні чи восени. Але все ж таки, багато досвідчені садівники рекомендують саджати саджанці саме восени, тому що ягідні рослини навесні дуже рано рушають у зріст. Після того, як Ви успішно знайшли красиві, здорові саджанці, добре обробили землю і рослини, з чистою совістю і великим відчуттям впевненості в приголомшливому результаті, можемо переступити до посадки рослини в грунт. Саджанець необхідно опускати в яму таким чином, щоб коренева шийка виявилася нижче рівня поверхні ґрунту на 7-8 см (на легких ґрунтах), 3-4 см (на тяжких ґрунтах). Але для низькорослих ягідних рослин – «серце» кущика має бути на поверхні.
Садити саджанці дуже зручно вдвох. Важливий момент – коріння обов'язково розкладаємо рівномірно, а не збиваємо в єдину купку (ґрунт підбиваємо під коріння рукою, а навколо саджанців акуратно втоптуємо). Після того, як кореневище було прикрите ґрунтом, рослину потрібно полити великою кількістю води (але не залити). Після цього яму з рослиною остаточно засипаємо до верху, зробивши по краю лунку для подальших поливань. За сухих і жарких погодних умов, через 3-4 дні, варто саджанці знову трохи полити. Верхній шар ґрунту над корінням повинен бути пухким та поживним.
Дотримуючись даних рекомендацій, Ви легко та швидко зможете успішно, з мінімальними збитками сил та засобів, виростити на своїй дачній ділянці улюблені ягідні рослини, які найчастіше радують нас не лише соковитими плодами, а й оригінальним цвітінням та різноманітністю фарб, роблячи наше життя яскравішим та смачнішим.