Хвойні рослини в будь-яких умовах

Хвойні рослини не дуже вимогливі та ростуть практично в будь-яких умовах. Однак іноді хвоя стає коричневою і навіть сохне. Від чого?
Зміна забарвлення хвої вічнозелених рослин може бути спричинена багатьма факторами.
 Холодний. Зовнішні гілки деяких хвойних рослин восени змінюють колір на коричневий (мікробіота, деякі різновиди туї західної, ялівець звичайний Depressa Aurea, ялівець Plumosa, що стеляться). Не варто хвилюватися із цього приводу, тому що навесні натуральний колір хвої цих рослин відновлюється.


Мороз. Не всі хвойні рослини однаково морозостійкі. Купуючи рослину, слід переконатися, що вона добре зимує в даному кліматі. Неморозостійкі види доведеться вкривати на зиму. Деякі хвойні рослини, що добре ростуть у південних регіонах, можуть не витримувати морозу на півночі країни. Це деякі різновиди кипарисовика Лавсона, кипарисовик тупий, псевдотсуга Мензієса, ялівець віргінський колоноподібний, ялина канадська Коніка, туя складчаста, молоді нутканський кипарисовик і туя східна.
Холодні зимові вітри шкідливі для хвої
Нестача вологи. Тривала відсутність вологи може викликати висихання таких хвойних рослин: ялини канадської, кипарисовиків горохоплідного та японського, таксодіуму дворядного, метасеквої китайської та багатьох видів ялиць. Дуже небезпечні довгі зими із сильними морозами та різке, без відлиг підвищення температури навесні.


На початку періоду вегетації (навесні) для активного росту хвойним рослинам потрібна велика кількість вологи, яку вони не можуть отримати в достатній кількості з ще не до кінця відтанув грунту. Якщо води не вистачає протягом тривалого часу, хвоя починає буріти та засихати. Щоб з хвойними рослинами не трапилося подібних неприємностей, потрібно рясно поливати їх восени, особливо сухою. Тоді у тканинах хвойних рослин буде саккумульовано необхідний запас вологи.


Нестача мінеральних речовин. Хвоя може ставати коричневою і через брак мінералів, насамперед, магнію. Це можна запобігти, застосовуючи спеціальне добриво.
 Шкідники та хвороби. Буру хвою слід ретельно оглянути та переконатися у відсутності нальоту, плям чи інших ознак хвороби. Якщо хвойні рослини все ж таки уражені інфекцією, слід обробити їх відповідним препаратом.
 Тварини. Собача сеча вбиває хвойні рослини – вони темніють та засихають. Пошкоджені екземпляри потрібно обрізати, а потім рясно полити. Важливо усунути причину проблеми – захистити хвойні рослини від чотирилапих, наприклад, відгородивши камінням або встановивши огорожу.